مدیر کل راه و شهر سازی استان کرمانشاه: تاریخ :
موضوع :


مدیر کل راه و شهر سازی استان کرمانشاه،

ایستگاه آخر بازدید دکتر جهانگیری در سفر یک روزه اش به استان ،ایستگاه راه آهن شهر بود. 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهر سازی استان کرمانشاه،مهندس عبد ا... بهادری گفت:با اطلاع از سفر معاون اول رییس جمهور محترم به استان،بنا به تأکیدات مستمر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی بر اهمیت پروژه راه آهن غرب،و حمایت همه جانبه شخص استاندار جناب دکتر رازانی، بازدید از این مهم در سین برنامه سفر قرار گرفت.

مدیر کل راه و شهر سازی استان کرمانشاه افزود:در این بازدید، دکتر نصرآزادانی،معاون ساخت و توسعه راه آهن کشور با توضیح و تشریح پیشرفت 90 در صدی عملیات زیر سازی راه آهن مسیر ملایر_کرمانشاه، مساعدت مجلس و دولت در تامین اعتبار این پروژه را،مهمترین عامل برای ورود قطار در کمترین زمان،به کرمانشاه معرفی کرد.

مهندس بهادری در ادامه این خبر افزود:پیرو این بازدید در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه جلسه شورای برنامه ریزی با محوریت فرمایش مقام معظم رهبری برای تحقق دستور ایشان مبنی بر اقتصاد مقامتی و البته با اقدام و عمل در حضور دکتر جهانگیری بر گزار شد که سهم راه آهن استان تأمین ریل آن توسط دولت و مساعدت اعتباری با نگاهی ویژه تر بود.

عبد ا... بهادری با اشاره به اينكه قطعه ملاير -كرمانشاه به طول 267 كيلومتر در بخش زير سازي 96 درصد پيشرفت فيزيكي داشته گفت:پيشرفت فيزيكي متوسط كل پروژه در سال 94 بيش از 68 درصد برآورد شد و اين در حالي بود كه از كل اعتبار يك هزارو 680 ميلياردي آن تنها 15 درصد تخصيص داشته است و در سال جاري هم 1480ميليارد ريال در پيوست بودجه پیشنهاد اعتبار شده.

وی تصریح کرد: ایستگاه کرمانشاه نیز با 68 میلیارد تومان اعتبار،به میزان تخصیص تاکنون بیش از 42 در صد پیشرفت داشته است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در پایان،اهمیت بازدید و نشست متعاقب آن ،را تأمین اعتبار مورد نیاز برای اتمام پروژه خواند و ابراز امیدواری کرد که با توجه و عنایت مسوولین کشوری و استانی و تزریق به موقع اعتبارات سرعتی قابل قبول برای اتمام و البته ورود قطار به کرمانشاه شاهد خواهیم بود.


منبع این مقاله : آرشیو ترابری
http://www.mrt-ks.ir

آدرس این مطلب :
http://www.mrt-ks.ir/modules.php?name=News&file=article&sid=1026